Boek nu!

CALEDONIAN CANAL & LOCHS
OBAN – INVERNESS

16 SEPTEMBER  14.00 UUR – 22 SEPTEMBER 10.00 UUR  2023 | 7 DAGEN |€1350,- PER PERSOON | VOLPENSION

We maken een late summer trektocht door de Highlands van Schotland en ontdekken afgelegen Lochs. Een mooie reis voor natuurliefhebbers en wandelaars.

Een week vol verrassingen en bijzondere bestemmingen! De eerste helft van de reis zeilen we vanuit Oban richting Loch Linnhe en overnachten we op schitterende ankerplekken die wie op de route tegenkomen.

De tweede helft van deze reis varen we van West naar Oost door het Caledonian Canal. Hier ziet u de Highlands op haar allermooist! We gaan zeilend over Loch Ness en als gast kun je de crew een handje helpen in de sluizen met aanmeren. Terwijl we door het kanaal varen kun je heerlijk relaxen en genieten van het prachtige landschap die als een film aan je voorbijtrekt. Hou je van wandelen? Dan kun je een gedeelte van de Great Glen Way ook te voet afleggen. Aan boord ligt de wandelgids met alle informatie over de etappes.

De reis van dag tot dag

Dag 1– Op de 1dag verwachten wij je om 14.00 uur aan boord in Oban. Steady ligt op je te wachten in de jachthaven aan de North Pier, slechts 300m verwijderd van het treinstation. Onder het genot van koffie/thee met sandwiches maken we kennis met elkaar en het schip. We verlaten diezelfde middag  Oban en zeilen naar een mooie ankerplek waar we ook de nacht doorbrengen. Na het gezamenlijke diner wordt u geïnformeerd over de komende reis.

Dag 2– Tijd om de zeilen te hijsen! We verlaten onze ankerplek en zeilen van het prachtige Loch Linnhe door naar Loch a’Choir. Je zal genieten van de groene omgeving. De omringende heuvels in dit Loch nodigen je uit om even flink de benen te strekken!

Dag 3– Vandaag zeilen we richting het Caledonian Canal. We krijgen zicht op de Ben Nevis, de hoogste berg van Groot-Brittannië. Aan het einde van dag liggen we bij de Neptune’s staircase, een indrukwekkende sluizentrap waarin we maar liefst 19 meter naar boven worden gebracht.

Dag 4– Een lange vaardag voor de boeg met veel sluizen maar wel het mooiste deel van de route! We zijn de hele dag onderweg en eindigen in Gairlochy.

Dag 5– Vandaag varen we over Loch Ness tot Fort Augustus. Dit gezellige dorpje met leuke pubs wordt zomers overspoeld met toeristen die natuurlijk allemaal op zoek gaan naar het monster van Loch Ness.

Dag 6– De laatste vaardag op het Caledonian Canal eindigt in Muirtown Marina. Dit ligt dichtbij de historische stad Inverness, een mooie stad met veel bezienswaardigheden. We sluiten de avond gezamenlijk af tijdens het captains diner en voor wie nog energie over heeft na deze dag moet Hootananny, de leukste pub van de stad, nog even in!

Dag 7– Na een uitgebreid ontbijt nemen we om 10.00 uur afscheid van elkaar. We kunnen terugkijken op een prachtige trektocht door de Highlands!

 

Algemeen 

Deze reisbeschrijving is bedoeld om u een indruk te geven hoe een reis eruit zou kunnen zien. Weer en wind zijn van zeer grote invloed in dit vaargebied. Hierdoor kan het reisplan worden aangepast, maar we zullen altijd zoveel mogelijk zeilen en zo veel mogelijk verschillende aspecten van dit gebied ontdekken.

Maximaal aantal gasten:

Er zijn 8 plaatsen voor gasten beschikbaar.

Voor wie is deze reis geschikt?

  • Je bent ouder dan 16 jaar
  • Je bent op zoek naar een ontspannen vakantie
  • Je wilt voldoende gelegenheid voor wandelen
  • Actieve vakanties in kleine groepen is echt jouw ding

Heb ik zeilervaring nodig?

Nee, zeilervaring is niet nodig. De meeste gasten helpen graag een handje mee met het zeilen, en we vinden het leuk je veel te leren en je te betrekken bij de zeilhandelingen!

Welke taal wordt er aan boord gesproken?

We varen met een internationaal reisgezelschap aan boord. De bemanning is Nederlands en spreekt Engels en Duits.

De voertaal aan dek zal Engels zijn wanneer er meerdere nationaliteiten aan boord zijn.

Prijs:
Op basis van gedeelde hut € 1350,- Per persoon
Optioneel:
Toeslag enkelgebruik hut 35% € 472,-

Betalen van de reissom:

De reissom wordt in 2 termijnen* voldaan:

25%: twee weken na reservering

75%: een maand voor afvaart

*Wanneer de reservering binnen 6 weken voor afvaart is wordt de reissom in 1 termijn voldaan.

 

Inbegrepen:

  • Crew: kapitein, kok/maat
  • Dekbedden, bedlinnen en handdoeken
  • Alle maaltijden, snacks en warme dranken
  • Gebruik van milieuvriendelijke douchegel + haarshampoo
  • Gebruik van MUSTO BR1 zeilpak (broek + jas) Maat S t/m XXL
  • Reddingsvesten
  • Alle scheeps-, schoonmaak-, reserveringskosten, STO-garantiefonds, BTW

Niet inbegrepen:

  • Aan en afreis naar het schip
  • Persoonlijke uitgaven
  • Frisdrank en alcoholische drankjes aan boord
  • Eventuele extra entreegelden
  • Reis- en/of annuleringsverzekering

Wat moet ik meenemen?

  • Waterdichte (wandel)schoenen met een goede grip
  • Laarzen of een 2epaar schoenen voor nat weer
  • Warme kleding. Op het water is de gevoelstemperatuur een stuk lager dus denk aan kleding in laagjes en thermo onderkleding
  • Muts, op het water kan het fris zijn!
  • Lichte regenkleding voor aan de wal. Onze zeilpakken zijn ongeschikt voor wandelen
  • Bescherming tegen zon (zonnebril, zonnebrand)
  • Paspoort
  • Reisverzekering
  • Voor koffers is GEEN plaats. Gebruik daarom zachte reistassen

Dit aanbod valt onder de garantie van STO Garant. U kunt de voorwaarden van deze garantieregeling vinden op de website van STO Garant (www.sto-garant.nl/downloads).

55912471_2664080610301271_4767117268507164672_n@2x